Choď na obsah Choď na menu

Rok Spolutrpiacej Bohorodičky

25. 2. 2014

 2014 - Rok Spolutrpiacej Bohorodičky 

 Putovanie ikony Spolutrpiacej Bohorodičky vo farnosti:

V tomto roku putuje po našich rodinách v rámci roka Presvätej Bohorodičky Spolutrpiacej Matky, ikona Presvätej Bohorodičky – „Obmäkčenie zlých sŕdc“. V týždňovom intervale (od nedele do nedele) sa ikona strieda v našich rodinách, aby sme vytvorili čas a priestor pre každodennú duchovnú obnovu a modlitbu v rodine za svoju rodinu i rodiny celej našej farnosti. K ikone je priložená modlitba pre rodinu na celý týždeň. Verím, že táto ikona počas roka navštívi všetky rodiny našej farnosti.

Rozpis sa dopĺňa priebežne v chráme, kde môžete zapísať aj svoju rodinu a pozvať Bohorodičku do svojej domácnosti.

 

spolutrpiaca.jpg

 

Vládca, Pane a Bože náš, človeka si stvoril podľa svojho obrazu a podľa svojej podoby a pre svoju dobrotu si ho umiestnil do raja, aby v tvojej blízkosti okusoval blaženosť. Keďže však nezachoval tvoje ustanovenia, bol z raja vyhnaný a my, jeho potomstvo, neraz prežívame zármutok, bolesť a trápenie.

Preto ťa vrúcne prosíme, aby si na príhovor prečistej Matky svojho milovaného Syna, Presvätej Bohorodičky Spolutrpiteľky, ktorej rok prežívame, chránil nás i všetky rodiny pred každým zlom, pred biedou a súžením. Nech s tvojou pomocou všetko prekonáme a vstúpime do radosti svätých, ktorá im patrí od vekov.

Veď ty nás ochraňuješ a my ti vzdávame slávu, Otcu i Synu i Svätému Duchu, teraz i vždycky i na veky vekov. Amen.

 

 

Dekrét o vyhlásení roka

 

Pastiersky list biskupov - 1.1.2014

 

viac tu

 

Sedembolestná zostáva pod krížom pretože miluje 

(vladyka Peter Rusnák, Rádio Lumen)

 

Homília na sviatok Spolutrpiacej Bohorodičky

(o.Marko Durlák, Šaštín 2013)