Choď na obsah Choď na menu

Protopresbyterská porada (7.4.2016)

11. 4. 2016

:design:bg:1000000343:3649.jpgŠtvrtok po nedeli o Tomášovi (7.4.2016) sa v našej farnosti konala Protopresbyterská porada kňazov michalovského protopresbyterátu. Každý mesiac sa konajú tieto stretnutia v inej farnosti. Po dvoch rokoch sme v naom chráme privítali 23 kňazov z celého protopresbyterátu na čele s o.protopresbyterom Františkom Pucim z Michaloviec a zástupcom otcov redemptoristov o.Milanom Zálehom, CSsR. 

Program začal v našom chráme liturgickou časťou o 9.00 h. Tretiu hodinku viedol miestny farár o.Maroš. Nasledovala liturgia všetkých zúčastnených kňazov a veriacich farnosti Trhovište. V homílii sa prihovoril o.Michal Šándor, farár z Jovsy. Vo svojom príhovore vychádzal zo známeho evanjielia podľa Jána: "Kto počúva moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život..."

Po slávení sv.liturgie program pokračoval na Obecnom úrade v Trhovišti. V úvode pracovnej časti porady sa prihovoril starosta obce Róbert Koba a zaželal prítomným kňazom, aby sa dobre cítili v našej obci. Potom nasledovala tradičná prednáška o.Milana Zálehu k mimoriadnemu sv. roku milosrdenstva o putovaní. V pracovnej časti sa kňazi zapojili do plodnej diskusie a vypočuli si informácie zo všetkých komisií našej Eparchie. Chutným obedom, ktorí pripravili veriaci sme ukončili toto nádherné stretnutie. 

Nech Vzkriesený Kristus odmení všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k organizácii a príprave tohto stretnutia.

Christos voskrese!