Choď na obsah Choď na menu

Krížova cesta po farskej obci Trhovište

29. 2. 2016

dsc_0475.jpgPoobede na 3. pôstnu nedeľu - tzv. krížupoklonnú sa  už tradične konala Krížova cesta. Spoločne s bratmi rímskokatolíkmi sme kráčali za naším Ukrižovaným Pánom Ježišom ulicami našej farskej obce v Trhovišti.

Sprievod začal v rím.kat. farskom kostole Narodenia sv.Jána Krstiteľa úvodnou modlitbou p.farára Jána Dulina a zakončenie bolo v našej farskej cerkvi Všetkých svätých záverečným slovom a požehnaním o.Maroša Rinika, farára našej farnosti. Kríž niesli muži, zastavenia deti a mládež, zamyslenia čítali striedavo veriaci obidvoch katolíckych farností. Medzi jednotlivými zastávkami sme spievali Ježišovu modlitbu srdca a modlili sa Anjelské pozdravenie. 

POčas krížovej cesty sme s zamýšľali nad osobným krížom, ktorý sme dostali ako kľúč k otvoreniu brány neba a ohlasovali sme svetu jedinú cestu k spáse pre každého človeka - Kríž Ježiša Krista. Pre jedných bláznovstvo a zasa pre iných pohoršenie...ale pre nás, ktorí sme na ceste spásy - Božiu moc a Božiu múdrosť... ako hovorí sv.apoštol Pavol vo svojich listoch. 

Vďaka patrí predovšetkým nášmu Nebeskému Otcovi za krásne počasie, všetkým účastníkom tohtoročnej krížovej cesty a samozrejme našim policajtov z ObOPZ Trhovište, ktorí dbali o bezpečnosť na medzinárodnej ceste I-50.

Tvojmu Krížu klaniame sa Vládca a Tvoje sväté vzkriesenie oslavujeme!