Choď na obsah Choď na menu

Jubileum rodiny v mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva

27. 12. 2015

logo-giubileo1-1024x651.jpg

 

 

 

 Svätý Otec František vyzýva všetky miestne Cirkvi, aby na sviatok Svätej rodiny, ktorý budeme sláviť 27. decembra 2015, zvolali rodiny do niektorého z jubilejných kostolov, ktoré majú Svätú bránu, na oslavu Božej lásky k rodinám. Mons. Vincenzo Paglia, predseda Pápežskej rady pre rodinu, uviedol, že „milosrdenstvo je to, čo bráni, aby dvere kostolov a domov zostali zatvorené. Rodiny potrebujú prejsť Svätou bránou, aby sa otvorili Božej láske, aby sa učili otvoriť dvere svojich domovov, aby odolali pokušeniu uzatvoriť sa do seba, a aby budovali spravodlivejší a jednotnejší svet“, ako o tom hovoril pápež František v katechézach počas týchto týždňov.

 

Svätý Otec František v tento deň bude predsedať svätej omši v Bazilike svätého Petra v Ríme (o 10:00 h), za účasti rímskych rodín a pútnikov. Svätá brána bude otvorená od 7:30 ráno, a bude možné vstúpiť do baziliky v sprievode, ktorý bude vychádzať od Betlehema umiestneného v strede námestia sv. Petra.

 

Pápežská rada pre rodinu pripravila inštrukciu k prechodu rodín Svätou bránou. Táto obsahuje tri hlavné momenty, pri ktorých sú rodiny pozvané ďakovať Pánovi, prosiť Boha a jeden druhého o odpustenie, a zvoliť si konkrétny úkon milosrdenstva, ktorý ich bude spájať a posilňovať dôveru v Boha, ktorý každého z nich prijíma a miluje. Inštrukcia obsahuje niektoré biblické námety a krátke výňatky z buly Misericordiae Vultus, ktorou pápež František vyhlásil Svätý rok milosrdenstva.

 

Jubileum rodiny v košickej eparchii sa bude sláviť 27.12.2015 spolu s našim vladykom Milanom prechodom cez bránu milosrdenstva v bazlike minor v Michalovciach. Začiatok je o 11.00 h.

 

V našej farnosti ho budeme sláviť tiež v nedeľu po Narodení Pána vo farskom chráme o 10.00 h. Pozývame rodiny z celej farnosti k účasti na tomto obrade. Sv. Otec udelil rodinám v tento deň úplné odpustky.