Choď na obsah Choď na menu

II. Farský deň (30.8.2015)

9. 9. 2015

dsc_0350.jpgNa záver cirkevného roka, v poslednú septembrovú nedeľu sa v našej farnosti konal v poradí už 2. farský deň. Začali sme ho o 15.00 h. ďakovným molebenom v chráme, pred ikonou klokočovskej Bohorodičky. Počas modlitby sme ďakovali Bohu za prežitý čas prázdnin a celého cirkevného roka. Zároveň sme prosili aj o požehnanie pre nový cirkevný i školský rok.
Po molebene sme sa presunuli na farský dvor. Stará partia, pod vedením hlavného kurátora už pripravovala chutný guľáš. Ženy, na čele s pani kantorkou a manželkami nielen kurátorov, už pred samotným začiatkom prinášali dobroty na zahryznutie z domácej dielne. O pitný režim sa starali mladí chladenými nápojmi. Programom sme si boli všetci: malí i veľkí, starí a mladí. Hojdacie koníky, trampolína, smrtiaci tunel, šípky, stolový futbal, maľovanie na tvár, lepenie servítok na kamene, vozenie sa na skutočnej veľkej motorke, tanec a hudba, to všetko a ešte viac pomáhalo dotvárať príjemnú rodinnú atmosféru nášho farského dňa.
Týmto ďakujeme všetkým účastníkom, organizátorom a sponzorom za nádherný deň. Na farskom dni sa zúčastnilo 101 veriacich z celej našej farnosti. Veríme, že táto akcia pomohla vytvárať ozajstné rodinné vzťahy bratov a sestier vo farskom spoločenstve.
Nový  cirkevný rok 2015-2016 bude Rokom milosrdenstva, ako nám to oznámil sv.Otec pápež František. „Milosrdný ako Otec“, to bude motto nastávajúceho roka. Kiež prijímajúc a žijúc v Jeho milosrdenstve, sa aj my staneme milosrdnými bratmi a sestrami ako náš Nebeský otec.

-mr-

 

Náhľad fotografií zo zložky Farský deň 30.8.2015